3-годишно дете почина в лекарски кабинет в Пловдив след задавяне със слива

Трагедия в квартал „Столипиново“: 3-годишно дете почина в кабинет на личен лекар. Разследващите проверяват версия за задавяне с храна.

3-годишно дете почина в лекарски кабинет в Пловдив след задавяне със слива

Снимка: Архив

Време за четене: 2 мин. 22 юни 2026

Трагичен инцидент разтърси пловдивския квартал „Столипиново“ в ранните часове на деня. 3-годишно момченце издъхна в кабинета на своя личен лекар. Родителите живеят в непосредствена близост до местното Диагностично-консултативно център (ДКЦ). Те потърсили помощ от медика веднага щом забелязали проблема.

Детето се е задавило с плод, като първоначалните данни сочат слива. Ситуацията се развила изключително бързо пред очите на неговите близки. Личната лекарка веднага започнала спешни реанимационни действия в своя кабинет. На място е бил извикан и екип на Спешна помощ за допълнително съдействие.

Въпреки усилията на всички присъстващи медици, детето не е могло да бъде спасено. Реанимацията не е дала резултат и лекарите само констатирали смъртта. Този случай напомня за други тежки моменти в региона. Преди време почина 2-годишното дете, пострадало при пожар в същия град.

Ръководството на ДКЦ-то излезе с официална позиция по случая. От управата уточниха, че личната лекарка е само наемател в сградата на лечебното заведение. Тя не е техен пряк служител на трудов договор. Администрацията подчерта, че по време на критичната ситуация не е било потърсено тяхното съдействие.

Жената практикува като семеен лекар от дълги години. Тя се ползва със сериозен авторитет сред жителите на квартал „Столипиново“. Нейната практика е една от най-големите в района. Досега не са регистрирани сигнали за професионална небрежност срещу нея.

Органите на Министерството на вътрешните работи започнаха незабавно разследване. Полицията третира случилото се като нещастен инцидент. Към момента няма събрани данни за извършено престъпление или противоправни действия. Криминалистите продължават да разпитват свидетели и да събират доказателства.

Тялото на починалото дете е транспортирано за извършване на съдебномедицинска експертиза. Аутопсията трябва да установи точната причина за смъртта и вида на погълнатия предмет. Проверките по всички обстоятелства около трагедията ще продължат под надзора на прокуратурата.

Общественото напрежение при подобни инциденти често е високо. Наскоро 4-годишно дете почина в болницата в Добрич, което предизвика сериозни обвинения към лекарите. В Пловдив обаче засега няма индикации за напрежение между близките и медицинския персонал.

Разследващите органи ще проверяват и времето за реакция на спешния екип. Всички документи по практиката на личната лекарка ще бъдат прегледани. Институциите се стремят да изяснят дали са спазени всички медицински протоколи. Резултатите от експертизите ще бъдат решаващи за хода на проверката.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *