Хулио Веласкес изгледа загуба на „Реал“ в Ботевград със семейството си

Треньорът на „Левски“ Хулио Веласкес изгледа на живо от първия ред загубата на баскетболния „Реал“ (Мадрид) от „Апоел“ (Тел Авив) в Ботевград.

Хулио Веласкес изгледа загуба на "Реал" в Ботевград със семейството си

Хулио Веласкес със съпругата си сина им Хайме в Ботевград Снимка: Иван Захариев

Време за четене: 2 мин. 5 май 2026

Испанският треньор на футболния „Левски“ Хулио Веласкес присъства на исторически мач от баскетболната Евролига в Ботевград. Специалистът изгледа от първия ред двубоя между гранда „Реал“ (Мадрид) и израелския „Апоел“ (Тел Авив). Веласкес бе в компанията на своето семейство. Присъствието му обаче не донесе нужния късмет на неговите сънародници от испанската столица. Хулио Веласкес, който направи „Левски“ шампион, остана до самия край на драматичния сблъсък. Той е добре познат в България със своя професионализъм и страст към спорта.

Срещата в „Арена Ботевград“ завърши с поражение за „Реал“ с резултат 69:76. Това бе третият мач от четвъртфиналната елиминационна серия в най-силния европейски клубен турнир. Израелският тим е принуден да домакинства в България заради военния конфликт в Близкия изток. С този успех баскетболистите на „Апоел“ успяха да намалят своето изоставане в серията. Резултатът в общия сблъсък вече е 1:2 победи в полза на мадридчани. Борбата на терена беше изключително оспорвана до последната секунда.

Веласкес влезе в историята на „сините“ със завоюването на 27-ата шампионска титла. Той се утвърди като ултимативен любимец на „синя“ България през последните месеци. По време на почивката между частите испанецът отдели специално внимание на многобройните фенове в залата. Той се снима с десетки привърженици, които не спряха да го поздравяват. Треньорът на футболния гранд често показва своята близост с българската публика. Веласкес записа и исторически рекорд начело на столичния тим през 2025 година.

Наставникът на „Левски“ наблюдаваше баскетболната среща много внимателно заедно със съпругата и сина си. Фамилия Веласкес напусна „Арена Ботевград“ точно една минута преди финалната сирена на мача. Това не е първото посещение на специалиста в модерното спортно съоръжение в Ботевград. Преди няколко месеца той отново бе тук за мач от редовния сезон на Евролигата. Тогава мадридският „Реал“ успя да спечели своята среща. Този път обаче испанският гранд не успя да повтори успеха си пред очите на своя сънародник.

Следващият четвърти дуел от серията ще се проведе отново в Ботевград в четвъртък. При евентуална нужда от пети мач, той ще се изиграе на испанска земя в Мадрид. Провеждането на мачове от такова високо ниво в България привлича сериозен интерес от страна на спортната общественост. Присъствието на известни личности като Веласкес допълнително вдига престижа на събитието. Испанският специалист продължава да доказва своята привързаност към спортния живот в страната ни.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *