Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ „Тракия“
Състоянието на 49-годишната жена, пострадала при тежката катастрофа на АМ „Тракия“, остава критично. Лекарите в Ямбол се борят за живота ѝ след две спешни операции.
Лекарите в град Ямбол се борят за живота на 49-годишната жена. Тя е пострадала тежко при вчерашната катастрофа на автомагистрала „Тракия“. Инцидентът предизвика огромна трагедия и отне три човешки живота. Сред загиналите са две деца от школата на футболния клуб „Славия“.
Трима души загинаха при тежкия инцидент на автомагистралата. Трагедията се разигра в следобедните часове на територията на област Ямбол. Жертвите са две 9-годишни момчета и 43-годишен мъж. Мъжът е баща на едно от децата. Те са пътували към град Албена за участие във футболен турнир.
Медицинският екип на МБАЛ „Св. Пантелеймон“ в Ямбол работи интензивно. Изпълнителният директор д-р Панайот Диманов съобщи актуални данни за ранените. Пострадалата жена е в критично състояние с множество травми. Тя е претърпяла две сложни операции за кратък период.
Мъжът е загубил временно съзнание и е приет със сътресение на мозъка. В момента е в добро състояние, динамично се проследява. Но жената на 49 години е в тежко състояние. Има кръвоизлив в коремната кухина, разкъсване на тънки и дебели черва, счупване на тазова кост, тежка белодробна травма и черепно-мозъчна с отток.
Първата операция на жената е извършена веднага след приемането ѝ. Късно снощи лекарите са предприели втора спешна хирургична интервенция. Екипът е прекарал почти цялата нощ в операционната зала. Те се опитват да овладеят тежките вътрешни кръвоизливи и травми.
Вторият пострадал е 46-годишен мъж, който е треньор на децата. Неговото състояние е стабилно и няма опасност за живота му. Той е настанен в хирургичното отделение на ямболската болница. Мъжът е получил лека черепно-мозъчна травма при сблъсъка.
Заместник-директорът на болницата д-р Валентин Вълчев също потвърди сериозността на ситуацията. Той посочи, че жената има тежка политравма. Пациентката се намира в отделението по реанимация под постоянно наблюдение.
Мъж на 46 години в стабилно общо състояние с лека черепно-мозъчна травма. След проведените консултации и образна диагностика беше госпитализиран в хирургичното отделение на болницата. Проблемна остава другата пострадала пациентка – на 49 години. Тя е в тежко състояние с опасност за живота с тежка политравма. В момента е госпитализирана в реанимацията на болницата и се оценява проблема с травма на коремен орган.
Разследването на тежкия инцидент започна веднага след получаване на сигнала. Катастрофата е причинена от спукана гума на тежкотоварен автомобил. ТИР-ът е навлязъл рязко в лентата за насрещно движение. Там той е премазал лекия автомобил с пътниците.
Шофьорът на камиона е 53-годишен мъж. Той е тестван за употреба на алкохол и наркотици. Пробите му са отрицателни. Шофьорът на камиона е задържан за 24 часа. Очаква се прокуратурата да му повдигне официално обвинение за инцидента.
Магистрала „Тракия“ беше напълно затворена за движение в двете посоки. Органите на реда организираха обходен маршрут за преминаващите автомобили. По този маршрут също е станала катастрофа с две жертви. Това допълнително натовари работата на спасителните екипи.
Президентът на „Славия“ Венци Стефанов изрази дълбока скръб. Той обяви специални мерки в памет на загинатите деца. Президентът на „Славия“ Венци Стефанов обяви едномесечен траур. Клубът подкрепя семействата на пострадалите в този изключително труден момент.
Трагедията разтърси цялата футболна общественост в България. Децата са били част от школата на „белите“ и са имали мечти за спортна кариера. Техният треньор остава под медицински грижи в болницата в Ямбол.
Лекарите продължават да следят динамиката в състоянието на 49-годишната жена. Нейната борба за живот е основен приоритет на медицинския екип. Черепно-мозъчната травма и белодробните усложнения остават сериозно предизвикателство. Тя се намира в реанимацията на болницата.
Властите призовават за повишено внимание по пътищата. Техническото състояние на тежкотоварните автомобили ще бъде обект на засилени проверки. Експертизите ще покажат дали е имало възможност инцидентът да бъде избегнат. Прокуратурата анализира всички събрани данни.
Магистралата вече е отворена за движение след приключване на огледите. Разследването ще изясни всички обстоятелства около фаталното спукване на гумата. Свидетели на инцидента вече са дали своите показания пред полицията.
Екипът на МБАЛ „Св. Пантелеймон“ осигурява всичко необходимо за лечението на пострадалите. Роднините на жената и мъжа са информирани за тяхното състояние. Всички се надяват на положително развитие за тежко ранената пациентка. Тя остава в критично състояние.
