Тежки катастрофи блокираха магистрала Тракия в посока Бургас
Серия от тежки катастрофи по АМ Тракия в посока Бургас предизвикаха масивни задръствания и затваряне на участъци при км 41, км 119 и км 196.
Катастрофа на магистрала "Тракия" в посока Бургас, движението е в една лента Снимка: Георги Кюрпанов-Генк
Временно движението при км 41 на автомагистрала „Тракия“ в посока Бургас се осъществява в една лента. Пътният инцидент наложи ограничаване на преминаването по изпреварващата лента. Трафикът преминава през активната лента под стриктния контрол на Пътна полиция. Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) потвърди за инцидента и призова шофьорите към повишено внимание.
Ситуацията по цялото трасе на магистралата в посока морето е изключително напрегната днес. Серия от тежки катастрофи по АМ Тракия предизвикаха масивни затруднения в трафика. При км 2 лек автомобил е напълно смачкан след тежък сблъсък. На мястото веднага пристигнаха екипи на Спешна помощ и полицията. Очевидци съобщават за тежко пострадала жена на 69 години при този инцидент на излизане от София. Пожарникари са използвали специализирана техника за рязане на ламарини за изваждане на пострадалите.
Друг сериозен инцидент блокира движението между км 119 и км 122. Там се е случи тежък сблъсък между микробус и лека кола. Един водач е транспортиран в болница с наранявания след катастрофата при Пловдив. Движението в този участък е временно спряно. Пътните полицаи насочват автомобилите по обходен маршрут през селата Бенковски и Труд. Серия от катастрофи на магистрала Тракия затруднява движението към Бургас.
При км 123 ситуацията също остава усложнена. Движението там се извършва само в изпреварващата лента. Униформени служители регулират трафика на място за избягване на нови инциденти. По-нататък по трасето, при км 196, два леки автомобила са се сблъскали. Движението при км 196 е напълно спряно за оказване на медицинска помощ. Въведен е обходен маршрут за всички пътуващи към Бургас. Един човек е получил медицинска помощ директно на мястото на сблъсъка.
След Ямбол, в района около км 300, се е образувала колона от автомобили. Дължината на задръстването надхвърля два километра. Образувана е колона от два километра след Ямбол в посока Бургас. Преминаването в този участък се осъществява само в изпреварващата лента. Шофьорите могат да използват подбалканския път I-6 София-Бургас като алтернатива за пътуване. Катастрофа на 57 км от магистрала Тракия също бе докладвана по-рано днес.
Властите съветват гражданите да карат със съобразена скорост. Ограничено е преминаването по изпреварващата лента при км 41 поради катастрофа. Пътна полиция работи по разчистването на всички засегнати участъци. Трафикът остава изключително интензивен по цялата дължина на магистрала „Тракия“ в посока Бургас. Пътуващите трябва да предвидят значително повече време за своя път.
