Шампионът „Левски“ се раздели с топ реализатора Юлиан Вайзиг след исторически сезон

Шампионът „Левски София“ обяви раздяла с швейцарския диагонал Юлиан Вайзиг след изключително успешен сезон 2025/26.

Шампионът "Левски" се раздели с топ реализатора Юлиан Вайзиг след исторически сезон

Юлиан Вайзиг в акция Снимка: nvl.bg

Време за четене: 2 мин. 9 май 2026

Волейболният шампион „Левски София“ обяви официално раздялата с швейцарския диагонал Юлиан Вайзиг. Клубът съобщи новината на 8 май 2026 година в 16:29 часа. Вайзиг се присъедини към „сините“ преди началото на сезон 2025/26. Той остави значима следа в историята на столичния гранд.

Швейцарският волейболист демонстрира изключителна ефективност в нападение през цялата кампания. Юлиан Вайзиг завърши сезона като първи при реализаторите в лигата с 474 точки. Тези постижения помогнаха на „Левски“ да доминира на терена. Неговите изяви бяха ключови за спечелването на златните медали.

Диагоналът показа отлични умения и при изпълнението на начален удар. Вайзиг заема трето място в класацията по асове с общо 39 директни точки от сервис. Неговото присъствие на игрището вдъхваше сигурност в съотборниците му. Той се включи отлично в колектива на „сините“ още от първите мачове.

През изминалия сезон 2025/26 швейцарецът завоюва два значими трофея с екипа на „Левски“. Волейболистът спечели Суперкупата на България и титлата в националното първенство. Тези успехи утвърдиха тима като абсолютен лидер в българския волейбол. Клубът изрази своята признателност към състезателя за неговия принос.

От ръководството на „Левски София“ публикуваха специално съобщение за раздялата. Те подчертаха всеотдайността на Вайзиг по време на тренировъчния процес. Играчът показа професионализъм във всеки един двубой от шампионата. Клубът цени високо неговото отношение към работата и отбора.

„В края на шампионския сезон 2025/26 изпращаме с благодарност Юлиан Вайзиг! Диагоналът от Швейцария се включи отлично в състава и завърши първи при реализаторите в лигата с 474 точки, а при изпълнителите на начален удар е трети с 39 аса!“

Столичани пожелаха на швейцарския волейболист много бъдещи успехи в неговата кариера. Те заявиха, че той винаги ще бъде част от голямото „синьо“ семейство. Раздялата се случва след един от най-успешните периоди за клуба в последно време.

„Юли, винаги ще бъдеш част от семейството на „Левски София“!“

Вайзиг се превърна в любимец на публиката със своите решителни отигравания. Неговата статистика потвърждава високото ниво на представяне през цялата година. Той беше основно оръжие в тактическата постройка на шампионите. „Левски“ продължава да гради своя състав след края на успешната кампания.

Шампионският сезон 2025/26 ще остане паметен за привържениците на столичния клуб. Юлиан Вайзиг беше интегрална част от този исторически успех. Неговите 474 точки са доказателство за огромната му роля в атаката. Той успяваше да реализира важни точки в най-критичните моменти на мачовете.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *