Малко лисиче попадна в капан в пречиствателна шахта в Ихтиман

Малко лисиче е заклещено в 3.5-метрова шахта в пречиствателната станция в Ихтиман. Местни жители търсят помощ за спасяването му.

Малко лисиче попадна в капан в пречиствателна шахта в Ихтиман

Заклещената малка лисица. Снимка: фейсбук

Време за четене: 2 мин. 9 май 2026

Малко лисиче попадна в капан на територията на град Ихтиман. Инцидентът се разигра в пречиствателната станция за отпадни води. Животното е заклещено в дълбоко съоръжение без възможност за излизане. Валери Фол съобщи за бедстващото животно в социалната мрежа Facebook. Тя отправи спешен апел за помощ към своите съграждани и институциите.

Шахтата е с дълбочина около 3.5 метра. Това прави самостоятелното излизане на лисичето напълно невъзможно. Инцидентът се е случил на територията на Пречиствателната станция за отпадни води в град Ихтиман. Мястото е индустриално и изисква специални мерки за безопасност при спасителна операция.

Служителка на станцията е поела грижата за животното в първите часове. Тя проявява изключителна хуманност в тази трудна ситуация. Служителка в станцията осигурява храна и вода на лисичето. Жената е спуснала кофа с вода на дъното на шахтата. Тя е подсигурила и хляб, за да не гладува малкото животно. Тези действия поддържат жизнените му сили до пристигането на професионална помощ.

Валери Фол разпространи информацията за бедстващото животно в социалните мрежи. Нейният пост цели да намери безопасен начин за изваждане на животното. Тя се надява, че публичността ще ускори спасителната акция. Много хора изразиха своята загриженост под публикацията в интернет пространството.

Подобни инциденти с диви животни често имат непредвидим край за пострадалите екземпляри. Преди време обществеността бе разтърсена от друга новина. Тогава почина раненото мече, спасено от коритото на река Арда. Този случай напомня за рисковете, които крият подобни спасителни операции сред природата.

Извършените проучвания на актуалните новини не дават допълнителна информация за случая. Няма нови данни за развитието на ситуацията в Ихтиман през последните часове. Липсват официални изявления от регионалните екоинспекции или общинските власти. Търсенето в медийните архиви не откри нови подробности за евентуална успешна акция.

Ситуацията изисква бърза и координирана реакция от подготвени специалисти. Малкото лисиче е уплашено и се намира в крайно стресова среда. Гражданите продължават да следят случая с голям интерес и надежда. Всички се надяват на положителен изход за дивото животно в Ихтиман.

Лисиче в беда! В шахта на територията на Пречиствателната станция за отпадни води в гр. Ихтиман е паднало лисиче. Шахтата е с дълбочина към 3.5 м. Пиша публично с надежда, че има начин да бъде извадено горкото животинче. Жената, която работи в станцията, е хвърлила хляб и е пуснала кофа с вода, за да оцелява, докато се появи помощ.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *