Кола се вряза в дентална клиника в София: Тежки материални щети в „Лозенец“

Лек автомобил се вряза в дентална клиника в софийския квартал „Лозенец“. Инцидентът на ул. „Горски пътник“ е причинил сериозни щети, но няма пострадали.

Кола се вряза в дентална клиника в София: Тежки материални щети в „Лозенец“
Време за четене: 2 мин. 26 юни 2026

На 25 юни 2026 г. жителите на столичния квартал „Лозенец“ станаха свидетели на опасен инцидент. Лек автомобил изгуби управление и се вряза в сградата на дентална клиника на улица „Горски пътник“. Сблъсъкът е бил изключително силен и е причинил значителни разрушения по фасадата на обекта.

Според свидетелски показания и кадри от социалните мрежи, превозното средство е счупило витринното стъкло и е проникнало почти до зъболекарския стол. Инцидентът предизвика незабавна реакция от страна на спешните служби в София. Подобни произшествия стават все по-чести в градска среда, като наскоро кола се вряза във витрината на аптека в Пловдив при подобни обстоятелства.

От денталната клиника официално потвърдиха за случилото се чрез съобщение в социалната мрежа Фейсбук. В публикацията се посочва, че няма пострадали пациенти или служители при тежкия инцидент. Това се счита за истинско чудо, предвид факта, че колата е влязла дълбоко в работните помещения. Една от вътрешните стени на сградата е поела основния удар и е предотвратила навлизането на автомобила още по-навътре.

Материалните щети обаче са изключително сериозни. Унищожена е голяма част от медицинското оборудване и интериора на кабинета. Видеоклипове, споделени от очевидци, показват как предницата на колата е буквално вътре в зъболекарския кабинет. Този случай напомня за друг инцидент, при който джип се вряза в ресторант в Пловдив и доведе до наранявания на граждани.

Заради нанесените поражения клиниката ще работи с ограничен капацитет през следващите дни. Ръководството обяви, че е необходимо време за разчистване и ремонтни дейности. Екипът изрази безкрайна благодарност към всички, които са оказали съдействие веднага след сблъсъка. Те подчертават, че човешкият живот е най-ценен и са благодарни, че няма ранени.

Към момента органите на реда изясняват причините за катастрофата. Проверява се дали става въпрос за техническа неизправност или шофьорска грешка. Инцидентът е станал на 25 юни 2026 г. на ул. „Горски пътник“ в София. Очаква се дейността на медицинския център да бъде напълно възстановена след приключване на ремонтните дейности по фасадата и подмяна на техниката.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *