Агресивен кюстендилец нападна полицаи след сигнал за силна музика през нощта
32-годишен мъж е задържан в Кюстендил след агресия към полицаи. Инцидентът е възникнал на ул. „Цар Освободител“ след сигнал за силна музика.
Полиция СНИМКА: ГЕОРГИ КЮРПАНОВ
Полицията в Кюстендил задържа 32-годишен местен жител след сериозна хулиганска проява през изминалата нощ. Инцидентът е провокиран от сигнал за нарушение на обществения ред и нощната тишина. Сигналът е получен в ОДМВР малко преди 1:00 часа след полунощ от живущи в блок на улица „Цар Освободител“.
Гражданите са се оплакали от изключително силна музика, която не им позволява да почиват. На посочения адрес веднага е изпратен полицейски екип за проверка на ситуацията. На място униформените служители установяват наемателя на жилището и негов гост. Полицаите отправят ясно разпореждане шумът да бъде преустановен незабавно.
Вместо да се съобразят със закона, присъстващите в апартамента отказват да се подчинят. Основният агресор в ситуацията се оказва гостът на наемателя. 32-годишен мъж проявява вербална и физическа агресия към органите на реда. Той започва да отправя грозни обиди и директни закани към служителите.
Подобни случаи на агресия към полицаи стават все по-чести при опити за налагане на обществен ред. Кюстендилецът категорично отказва да изпълни полицейското разпореждане. Това налага неговото принудително задържане от патрулния екип. Мъжът е отведен в районното управление за срок до 24 часа.
Срещу нарушителя е съставен акт по Указа за борба с дребното хулиганство (УБДХ). За случая е уведомен и дежурен прокурор. Той ще прецени по-нататъшните правни действия срещу лицето. Органите на реда подчертават, че неподчинението на полицейски орган е сериозно нарушение на закона.
Нощта в Кюстендил е белязана и от други криминални прояви, изискващи бърза намеса. В квартал „Изток“ се е стигнало до масово сбиване между роднини. При конфликта са задържани четирима участници. Един 20-годишен младеж е пострадал по-тежко и е настанен за лечение в болнично заведение.
Паралелно с това, полицията работи и по случай с 37-годишен мъж. Той е задържан, след като проявил агресия към непълнолетни лица. При нападението е използвал електрошок срещу тях. Често пъти нарушителите демонстрират буйство срещу органите на властта, което усложнява работата на патрулните екипи.
Всички тези инциденти показват активен криминален ден за служителите на МВР в Кюстендил. Полицията продължава да следи за спазването на нощната тишина. При всеки сигнал за агресия или шум се предприемат незабавни мерки. Работата по документиране на случаите продължава в рамките на образуваните преписки.
