67-годишен мъж потроши автомобил с лопата в момчилградското село Конче

67-годишен мъж е задържан в Момчилград, след като потроши лек автомобил с лопата в село Конче. Полицията разследва вандалската проява по чл. 216 от Наказателния кодекс.

67-годишен мъж потроши автомобил с лопата в момчилградското село Конче

Полицаи са извършили оглед на мястото на произшествието. Снимка: Георги Кюрпанов-Генк

Време за четене: 2 мин. 22 юни 2026

Полицията в Момчилград задържа 67-годишен мъж след вандалски акт в село Конче. Извършителят е атакувал паркиран автомобил посред бял ден. Служителите на ОДМВР-Кърджали реагираха бързо на подадения сигнал за умишлено увреждане на собственост.

Извършителят е нанесъл многократни удари с лопата по лек автомобил „Фолксваген“. Инцидентът се е разиграл на една от улиците в малкото населено място. Според първоначалната информация колата е била паркирана правилно и не е пречила на движението.

Свидетели на агресията са останали шокирани от действията на възрастния мъж. В резултат на ударите са счупени стъклата на превозното средство и е деформирана една от вратите. Очевидци веднага са потърсили съдействие от органите на реда.

След пристигането на патрула, 67-годишният мъж е бил отведен в Районното управление в Момчилград. Той ще остане в ареста за срок до 24 часа по Закона за МВР. Дежурна оперативна група е извършила щателен оглед на мястото на произшествието.

По случая вече е образувано досъдебно производство за унищожаване и повреждане на чуждо имущество. Разследването се води по чл. 216, ал. 1 от Наказателния кодекс на Република България. Този текст предвижда сериозни санкции за подобни хулигански прояви.

Случаите на агресия срещу моторни превозни средства зачестяват в различни части на страната. Подобен инцидент беше регистриран и в София, където задържаха мъж за повреждане на три автомобила в столичен квартал. Тези прояви често са провокирани от лични конфликти или междусъседски спорове.

В района на Момчилград полицията продължава да изяснява точните мотиви за нападението с лопата. Към момента не е ясно дали е имало вражда между извършителя и собственика на колата. Разследващите събират свидетелски показания за изясняване на цялата хронология на събитията.

Вандализмът по паркинги и улици остава сериозен проблем за обществения ред. Наскоро в Пловдив друг мъж надраска кола и причини щети за 1000 евро на нейния собственик. Тези деяния натоварват не само собствениците, но и застрахователните компании.

Разследващите органи в Кърджали проверяват дали извършителят е бил под влияние на алкохол. До момента няма официална информация за здравословното състояние на задържания. Работата по документиране на престъплението продължава под надзора на прокуратурата.

Жителите на село Конче изразяват безпокойство от проявената агресия. ОДМВР-Кърджали апелира гражданите да подават сигнали при подобни нарушения. Бързата реакция е ключова за задържането на извършителите на вандалски актове.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *